Opinia na temat butów Adidas ULTRABoost X

Recenzja


Jako fanka biegania i wielka gadżeciara, muszę przyznać, że oszalałam, kiedy zobaczyłam pierwsze zapowiedzi nowego modelu butów Adidas. Są one dedykowany biegaczom i widziałam że muszę je wypróbować. Mowa oczywiście o ultraboost x.

Wykonanie, technologia i design

Początkowo zaintrygował mnie trochę kosmiczny i nowoczesny design. Zawieszona w powietrzu cholewka przywołuje na myśl elastyczną skarpetkę. Dopasowuje się idealnie do kształtu stopy, co daje wrażenie jakby but był skrojony na miarę. Dodatkowo fakt, że podbicie nie jest przyczepione do podeszwy, również daje uczucie idealnego dopasowania. Z własnego doświadczenia wiem, że producentom często trudno jest wyprofilować wkładkę, tak, by podtrzymywała każdy rodzaj stopy. Ja np. mam lekkie płaskostopie, więc jest to dla mnie szczególnie ważne, bo po dłuższym biegu po prostu zaczynam czuć niewygodny nacisk. W przypadku tego modelu nie mam z tym problemu.
Ponadto producent twierdzi, że użyta w bucie technologia, stabilizująca piętę, została zaprojektowana z myślą o żeńskiej części konsumentów. Tak naprawdę ciężko to zweryfikować. Domyślam się, że związane jest to z faktem, iż kobiety są lżejsze i dzięki temu ten rodzaj buta nie zużywa się tak szybko. Osobiście nie czuje jednak wielkiej różnicy.
Przejdźmy teraz do kwestii podeszwy. Muszę przyznać, że jest ona faktycznie miękka i elastyczna. Podczas biegu czuć lekkie sprężynowanie, co sprawia sporą przyjemność. Nie jestem jednak pewna, czy sam but nadaje energii moim krokom, jak pisze producent.

Cena

Nie ma co się oszukiwać - Adidas Ultraboost X Shoes, jako nowość, nie należy do najtańszych butów. Ich cena to ok. 750 zł. Producent oferuje jednak 100 dni okresu próbnego, podczas których mamy szanse zwrócić buty, jeśli nie odmienią naszego życia.
Myślę, że biorąc pod uwagę opisane wyżej zalety designu i technologii, model mieści się raczej w kategorii „gadżet”. Sama uważam, że nie but, ale nastawienie i zaangażowanie, mogą zrobić z nas biegacza.

Ocena ogólna

Jako fanka butów do biegania jestem zadowolona z zakupu. Uwielbiam ich wygodę i sposób w jaki Ultraboost X Shoes prezentują się na stopie. Są lekkie i przyjazne dla nóg biegacza. Ich wadą jest to, że nadają się tylko na krótsze dystanse – do ok. 10km. Po dłuższym biegu podeszwa nie zapewnia już tak dobrej amortyzacji. Mimo tego, daje temu modelowi ocenę 9/10 w kategorii nowość i gadżet.

Szczegóły opinii


Dodane przez:
ania20
Data dodania opinii:
2017-08-09 12:59:00
Płeć:
Damskie
Poleciłbyś innemu użytkownikowi?
Tak
Oddaj głos
Kod producenta
by2710
Kategoria
Ocena użytkowników
5 głosów
3 głosów
2 głosów

Rozpocznij dyskusję na temat tych butów